Hit mesiaca

Karpatské Brandy Počet produktov v kategórii: 10

Pálenica v Pezinku sa stala v roku 1951 súčasťou Vinárskych závodov, ktoré združovali niekoľko najvýznamnejších výrobcov vína na Slovensku. Keďže od vína nie je až tak ďaleko k brandy, podľa výpovede svedkov bol v roku 1968 vypálený a uskladnený surový vínny destilát, ktorý sa nalial do 300 litrových dubových sudov. O pár rokov neskôr sa prvýkrá...

Pálenica v Pezinku sa stala v roku 1951 súčasťou Vinárskych závodov, ktoré združovali niekoľko najvýznamnejších výrobcov vína na Slovensku. Keďže od vína nie je až tak ďaleko k brandy, podľa výpovede svedkov bol v roku 1968 vypálený a uskladnený surový vínny destilát, ktorý sa nalial do 300 litrových dubových sudov. O pár rokov neskôr sa prvýkrát stočil zo sudov, scelil sa a napokon uskladnil vo veľkých dubových kadiach. Bolo to v roku 1975.

Prvé ochutnávky pozitívne prekvapili aj odborníkov. Toto brandy sa dostalo na trh pod názvom Karpatské brandy Špeciál V.S.O.P.. Postupne si získalo mimoriadnu obľubu a stalo sa neodmysliteľnou značkou vtedajšieho Československa.

Viac info na http://karpatskebrandy.sk/

Zobraziť
Zobrazených 1 - 10 z 10 položiek
Zobrazených 1 - 10 z 10 položiek